Szukaj

Juniorzy zakończyli sezon!!! PDF Drukuj
Niedziela, 24 Marzec 2013 10:53

Wbrew oczekiwaniom juniorzy NOVUM/WSG zakończyli bardzo wcześnie sezon.

Przypomnijmy, po zakończeniu ligi wojewódzkiej nasza drużyna zajmowała drugie miejsce. Aby awansować do rozgrywek centralnych trzeba było rozegrać dodatkowy turniej tzw. półfinał strefowy.

Wzięły w nim udział: gospodarz Portofino Włocławek, TKM Włocławek, Astoria Bydgoszcz, NOVUM/WSG.

Dwie drużyny kwalifikowały się do dalszych gier. W pierwszym meczu Bydgoszczanie zmierzyli się z gospodarzami.

Po bardzo emocjonującym meczu przegrali 74:72 (18:20, 14:20, 21:10, 21:22). Mecz trzymał w napięciu do samego końca. W ostatniej akcji Karol Kutta mógł doprowadzić do dogrywki, lecz piłka po jego rzucie nieszczęśliwie „wylała” się z kosza. W meczu z Portofino dla

NOVUM/WSG punktowali: Wiśniewski 4, Bebyn 10 (10 zb.), Karbowiak 7, Wardziński 4, Kutta 6, Spojda 16, Frąckiewicz 4 (5 zb.), Krzywdziński11 (9 zb.), Fanslau 10.

W meczu o wszystko z TKM Włocławek nasza drużyna uległa 86:69 (15:14, 31:14, 13:20, 22:21).

Niestety słaba gra w drugiej kwarcie w wykonaniu Bydgoszczan w obronie i ataku okazała się brzemienna. Mimo ambitnej gry w drugiej połowie ( w 34 min. 68:58 dla TKM ) naszemu zespołowi nie udało się odrobić strat z pierwszej połowy i stało się jasne, że to obie drużyny z Włocławka awansowały do turnieju strefowego. Dla NOVUM/WSG punktowali: Bebyn 4 (7 zb.), Karbowiak 6 (6 zb., 3 prz.), Kutta 6 (3 prz.), Spojda 13 (5 zb., 3 prz.), Frąckiewicz 1, Krzywdziński 37 (7 zb.).