Ostatnie newsy

Szukaj

Wejher Cup 2010 PDF Drukuj
Poniedziałek, 18 Październik 2010 22:17
W dniach 24-26 września, 2010 zespół kadetów MKS Novum Bydgoszcz Rocznik 96 brał udział w X już edycji Międzynarodowego Turnieju „Wejher Cup” w Wejherowie.

Tegoroczna impreza, zgromadziła na starcie 12 zespołów. Oprócz bydgoskich kadetów, między innymi dwa zespoły z Litwy, Mistrza Polski Młodzików 2010 GTK Gdynia, UKS Siódemkę Sopot, Czarnych Słupsk, Basketu Kwidzyń, Kadry 96 Województwa Zachodnio-Pomorskiego oraz oczywiście gospodarzy, czyli popularnej Ósemki Wejherowo.
Drużyna MKS Novum prowadzona przez trenera Macieja Kulczyka zajęła ostatecznie w tej silnej stawce wysokie, czwarte miejsce, ulegając tylko zespołom z Gdyni oraz Słupska.

Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco:
Mecze grupowe: GTK II Gdynia - MKS Novum 16:92, Czarni Słupsk - MKS Novum 74:65, MKS Novum – BS Taurage (Litwa) 91:45, Ósemka Wejcherowo – MKS Novum 40:54, MKS Novum – UKS Siódemka Sopot 53:38,
Mecz półfinałowy: MKS Novum – GTK I Gdynia 47:92
Mecz o III miejsce: MKS Novum – Czarni Słupsk 45:63.

Frąckiewicz Łukasz: 50

Najlepszym zawodnikiem zespołu z Bydgoszczy trenerzy wybrali Kacpra Woźniaka, natomiast do I-szej Piątki Turnieju trafił Damian Fanslau. Brawo!
Zwycięzcą turnieju, zgodnie z oczekiwaniami został zespół GTK Gdynia. Drugie miejsce przypadło Basketowi Kwidzyń, natomiast trzecie Czarnym Słupsk. Tak jak wcześniej wspomniano czwarte miejsce wywalczyli  kadeci  MKS Novum Bydgoszcz, uczniowie Gimnazjum Nr 8, przy Zespole Szkół Nr 21. Gratulujemy!