Ostatnie newsy

Szukaj

Półfinał Mistrzostw Polski U-20, dzień I PDF Drukuj
Sobota, 13 Luty 2016 12:53

W piątek w Artego Arenie zainaugurowany został turniej półfinałowy MP Juniorów starszych. Dwa rozegrane mecze nie dostarczyły jednak emocji do samego końca, gdyż drużyny Novum/Astorii i WKS Śląska Wrocław w miarę szybko rozstrzygnęły pojedynki na swoją korzyść.

Najpierw na parkiet wyszły drużyny z Wrocławia i Krakowa. WKS Śląsk od początku narzucił swoje tempo gry i dał do zrozumienia rywalom, że swój sukces wrocławianie chcą rozstrzygnąć jak najszybciej i mentalnie przygotować się do dwóch pozostałych, teoretycznie ważniejszych i decydujących dni. Śląsk systematycznie powiększał przewagę i wygrywał każdą kwartę meczu, a po 30 minutach prowadził już 74:45. Wtedy było wiadomo, że ostatnia kwarta nie będzie już miała większego znaczenia dla losów zwycięstwa. Najlepszy występ tego dnia zaliczył wrocławski rozgrywający Jakub Musiał, autor 24 punktów z 15 rzutów i najlepszego w całym spotkaniu plus/minus +31.

WKS Śląsk Wrocław  - TS Wisła Kraków 92:51 (22:11, 21:13, 31:21, 18:6)

WKS Śląsk: Musiał 24, Stawiak 14, Krakowczyk 8, Sanny 6, Muskała 0 oraz Bożenko 10, Pruefer 8, Wysocki 7, Wilczek 5, Bortliczek 4, Sasik 4, Jakubiak 2

TS Wisła: Dąbek 14, Dyrda 8, Żaczek 5, Graniczka 2, Natkaniec  1 oraz Chrabota 8, Rerak 6, Cepuchowicz 4, Miszkurka 2, Szlachetka 1, Pieniążek 0, Rumian 0

Późniejszą porą na boisku pojawili się nasi koszykarze i przyjezdni z Kwidzyna. W tym przypadku emocje towarzyszyły kibicom tylko w pierwszej kwarcie, ale ku naszej radości, później na parkiecie dzieliła już głównie Novum/Astoria. Bydgoszczanie cierpliwie starali się znajdować luki w strefie podkoszowej, a później bardzo celnie trafiali z dystansu i na przestrzeni całej drugiej i trzeciej kwarty wygrali aż 57:37,tym samym także rozstrzygając losy meczu już po trzech ćwiartkach. W ostatniej części nasza młodzież spokojnie dowiozła zwycięstwo do samego końca. Pewne zwycięstwo udało się odnieść głównie dzięki kolejnej świetnej postawie duetu Karol Kutta (18 punktów, 6/9 z gry, 4/4 z linii, 6 asyst, 5 zbiórek i 3 przechwyty) i Mateusz Fatz (17 punktów, 9 zbiórek i plus/minus +36). Warto zaznaczyć jednak, że dobre zawody rozegrała właściwie cała drużyna, a Mikołaj Ratajczak i Piotr Łucka popisali się nawet statystyką na poziomie double-double.

Novum/Astoria Bydgoszcz – MTS Basket Kwidzyn 105:77 (22:16, 29:16, 28:21, 26:24)

Novum/Astoria: Kutta 18, Fatz 17, Ratajczak  14, Łucka 12, Wardziński 2 oraz Derda 10, Kondraciuk 9, Jędrzejczak 7, Wenderski 5, Senski 5, Łapiński 4, Czyżnikiewicz 2

MTS Basket: Więckowski 19, Usendiah 15, Konopatzki 11, Leszczyński 6, Barganowski 4 oraz Stasiuk 12, Matyszkiewicz 6, Szwedowski 2,Posim 2, Grabowski 0, Oleksy 0