Szukaj

Kolejne porażki Kadetów PDF Drukuj
Poniedziałek, 15 Luty 2016 21:04

Kadeci MKS Novum I Bydgoszcz przegrali kolejne 2 spotkania w lidze.

MKS Novum II Bydgoszcz  - MKS Novum I Bydgoszcz 68:56 (15:11, 11:26, 17:13, 25:6)

Sytuacja podczas meczu pomiędzy dwoma drużynami Novum zmieniała się jak w kalejdoskopie. Novum I po słabszej I kwarcie szybko zabrał się do odrabiania strat i po pięknym Buzzer beaterze Damian Krawczyka Novum I wygrało pierwszą połowe 37:26. W II połowie młodsi koledzy świetną grą w ataku (5x3 w ciągu 5 minut) odrobili straty i w 4 kwarcie znacznie odskoczyli wygrywając tę część spotkania, aż 25:6.

Punktowali:

Novum 1: D. Krawczyk 19, K. Barański 11, P. Gołembiewski 7, A. Czerniak 8, M. Przybylski 5, M. Cieślewicz 4, M. Arbus 2, P. Płaczkiewicz 0, H. Sznyra 0

Novum 2: J. Ulczyński 21, K. Bochat 13, M. Ziółkowski 9, M. Puchalski 8, M. Mroziński 8, J. Sobański 3, O. Gurzyński 3, D. Kwiatkowski 2, I. Ulatowski 1.

MKS Novum I Bydgoszcz - TKM Włocławek 75:87 (25:15, 7:28, 20:23, 23:21)

Po grze bydgoskiej drużyny było można śmiało powiedzieć, że było to ich najlepszy mecz w tegorocznej lidze. Mimo dużego zaangażowania i dobrej grze wszystkich zawodników podopiecznym Łukasza Ignasiaka nie udało się pokonać MP U14 z Włocławka. Kolejny dobry mecz zagrali najlepiej punktujący: Damian Krawczyk 17 punktów (1x3) i  kapitan Kacper Barański 12 punktów. Jednak główną rolę w tworzeniu gry przypisuje się rozgrywającym: Artur Czerniak 12 punktów, Michał Przybylski 8 (1x3) i Patryk Gołembiewski 8 punktów, który mimo kilku strat wiele razy asystowali i przechwytywali piłkę rywali.

Punktowali: D. Krawczyk 17 (1x3), K. Barański 12, A. Czerniak 12, M. Przybylski 8 (1x3), P. Gołembiewski 8, P. Płaczkiewicz 6, M. Arbus 6, H. Sznyra 4, G. Wareliś 2, M. Cieślewicz 2.

Warto również wspomnieć, że obydwa mecze z trybun oglądał najlepszy polski żużlowiec Tomasz Gollob.