Niedziela, 06 Marzec 2016 21:52

MKS Novum Bydgoszcz wygrał dwa spotkania w lidze kadetów.

I mecz:

MKS Novum I Bydgoszcz - MChKK Chełmno 65:46 (20:4, 25:13, 8:7, 12:15)

W tym meczu bydgoscy zawodnicy zanotowali mało strat i mimo dość niskiej skuteczności wygrali przewagą 19 punktów. Kluczowa dla wyniku spotkania była I połowa, po której Novum prowadził 21 punktami, a w szczególności pierwsza kwarta (20:4). Kapitalny mecz zagrał kapitan drużyny Kacper Barański, któremu udało się zdobyć double double. Do tego wyczyny niewiele brakowało dobrze dysponowanemu Damianowi Krawczykowi i Kamilowi Kraska.

II mecz:

MKS Novum I Bydgoszcz - Astoria II Bydgoszcz 84:69 (23:17, 25:10, 11:23, 25:19)

Ten mecz w wykonaniu kadetów nie należał do najlepszych w sezonie. Najbardziej zawodziła obrona, ale dzięki świetnej grze dwójkowej w ataku Damian Krawczyka(32) i Michała Przybylskiego(20), którzy zagrali niczym Durant i Westbrook z Oklahoma City Thunder i zdobyli łącznie 52 punkty, Novum uniknął nerwowej końcówki. Mecz po 1 połowie (48:27) wydawał się wygrany, ale po fatalnie zagranej 3 kwarcie (11:23), podopieczni Łukasza Ignasiaka wygrali ostatecznie tylko lub aż 15 punktami.