Dwie porażki kadetów PDF Drukuj
Niedziela, 13 Marzec 2016 22:17

Kadeci po serii dwóch zwycięstw przegrali kolejne dwa spotkani.

I mecz:

MKS Novum I Bydgoszcz - Twarde Pierniki S.A Toruń 2000 58:62 (13:20, 15:13, 15:10, 15:19)

W tym meczu bydgoscy zawodnicy grali bez kontuzjowanego kapitana Kacpra Barańskiego, przez co na boisku była widoczna wielka różnica wzrostu. Po przegranej pierwszej połowie (28:33) podopieczni Łukasza Ignasiaka, a w szczególności  Damian Krawczyk,który w 3 i 4 kwarcie zdobył 21 punktów, szybko odrobili straty i cały czas minimalnie prowadzili. Gdy spotkanie wydawało się wygrane w ostatnich minutach zawodnicy Novum nie trafili 4 ważnych osobisty i dwukrotnie w ataku stracili piłkę, co bezlitośnie wykorzystali rywale wygrywając ostatnie 2 minuty, aż 2:13.

II mecz:

MKS Novum I Bydgoszcz - SKS Kasprowicz Inowrocław 67:103 (16:24, 13:27, 17:35, 21:17)

Tu różnicy wzrostu również była widoczna. Zawodnicy z Inowrocławia wiele razy zbierali piłkę po swoich rzutach, co nie dawało szansy na wyrównany pojedynek. Wynik mógłby być trochę lepszy, lecz bydgoszczanie zostawili skuteczność  pod poduszką po nieprzespanej nocy filmowej w szkole.