Ostatnio dodane zdj─Öcia

Szukaj

TURNIEJ ISCAR HISZPANIA - Polska na VI miejscu Damian Jeszke MVP PDF Drukuj
Wtorek, 07 Grudzień 2010 00:08

15-letni Damian Jeszke zosta┼é uznany najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski rozgrywanego w hiszpa┼äskiej miejscowo┼Ťci Iscar turnieju rocznika 1995.Reprezentacja Polski w imprezie z udzia┼éem czo┼éowych ekip Starego Kontynentu zaj─Ö┼éa sz├│st─ů lokat─Ö. Triumfowa┼éa Turcja po fina┼éowym zwyci─Östwie 90:86. Trzecia lokata przypad┼éa Rosji po pokonaniu W┼éoch 76:57.

Turniej w Iscar (Hiszpania) ,by┼é doskona┼éym sprawdzianem dla m┼éodych zawodnik├│w z kadry U-16 prowadzonej przez trener├│w Onufrowicza ,Prawic─Ö i Grudniewskiego ,by┼éa to bowiem pierwsza i┬á zarazem tak powa┼╝na impreza dla wielu z nich. Do┼Ťwiadczenia zdobyte na tym turnieju zapewne zaprocentuj─ů w p├│┼║niejszych meczach z r├│wie┼Ťnikami z Europy. ,

kt├│re b─Öd─ů rozgrywane na ca┼éym kontynencie ,a same Fina┼éy w Republice Czeskiej w 2011 roku. Wszyscy dali z siebie┬á maksimum umiej─Ötno┼Ťci, a bior─ůc pod uwag─Ö przygody w podr├│┼╝y, kt├│re prze┼╝yli trenerzy i zawodnicy daje im najwy┼╝sze noty. Co wa┼╝ne ┼╝aden z zawodnik├│w nie dozna┼é ┼╝adnego urazu, a wspania┼éa atmosfera panuj─ůca w tej kadrze udzieli┼éa si─Ö dos┼éownie wszystkim. W Iscar mo┼╝na by┼éo dostrzec wielu doskona┼éych┬á dzi┼Ť trener├│w, kt├│rzy jeszcze przed kilku laty stanowili trzon swoich zespo┼é├│w, a dzi┼Ť dziel─ů si─Ö swoj─ů wiedz─ů na temat koszyk├│wki ze swoimi podopiecznymi. Nast─Öpny turniej tu┼╝ po ┼Üwi─Ötach na W─Ögrzech.

Nie skre┼Ťlajmy od razu tej reprezentacji i tego trenera. Trzeba poczeka─ç na ostateczne wyniki na mistrzostwach. Reprezentacja Polski nie przynios┼éa nam wstydu w Iscar. Ka┼╝dy mecz by┼é wyr├│wnanym pojedynkiem, ┼╝adnego pojedynku nie przegrali┼Ťmy wi─Öcej ni┼╝ 10 punkt├│w. W meczu z W┼éochami i Rosj─ů┬á zabrak┼éo nam troch─Ö szcz─Ö┼Ťcia a przede wszystkim do┼Ťwiadczenia. Ka┼╝dy od razu krytykuje, a nikt nie wiele jak ci─Ö┼╝k─ů prac─Ö trzeba wykona─ç, aby osi─ůgn─ů─ç sukces. Zreszt─ů wi─Ökszo┼Ť─ç z nich po raz pierwszy w ┼╝yciu za┼éo┼╝y┼éa koszulk─Ö z napisem POLSKA , a maj─ů zaledwie 15 lat, a Kamil Zywert i Filip Preufer 14 Obecni zawodnicy jakich wybra┼é trener s─ů jednymi z najlepszych┬á w kraju. Pozostali zawodnicy kt├│rzy nie dostali si─Ö do kadry ca┼éy czas s─ů pod sta┼é─ů obserwacj─ů i mo┼╝na sobie zada─ç pytanie, czy to w┼éa┼Ťnie, kt├│ry┼Ť z nich nie zagra w kolejnym meczu reprezentacji .┬á O tym jednak zadecyduj─ů mistrzostwa polski kadet├│w. Zatem pole do popisu b─Ödzie spore a wyb├│r dla trenera trudny. Bardzo dobrze na hiszpa┼äskim turnieju wypadli Damian Jeszke i Marek Walczak ale ci ch┼éopcy ju┼╝ ,mieli do┼Ťwiadczenie w meczach mi─Ödzynarodowych bo byli powo┼éywani do kadry rocznika 94 a Damian┬á Jeszke kt├│ry zosta┼é; uznany najlepszym zawodnikiem w kadrze Polski bra┼é udzia┼é w Mistrzostwach Europy U-16 w tym roku W Czarnog├│rze zreszt─ů jako jedyny

TURNIEJ ISCAR HISZPANIA

WŁOCHY -   POLSKA  92 : 89 STATYSTYKI

Polska: Krawczyk 3, Dzier┼╝ak 5, Smolka 4, Zywert 4, Socha 14, Walczak 12 (8 zb. 3 as.), Mazur 12, Szel─ůg 0, Witli┼äski 9 (13 zb.), Pruefer 4, Krzywdzi┼äski 0, Jeszke 22 (9 zb.)

Nasz zesp├│┼é gra┼é z reprezentacj─ů w┼éoch jak r├│wny z r├│wnym i o ko┼äcowym wyniku zadecydowa┼éy niuanse. Mecz od samego pocz─ůtku by┼é wyr├│wnany o czym ┼Ťwiadczy┼éa znakomita skuteczno┼Ťc obu zespo┼é├│w. Pierwsz─ů kwart─Ö minimalnie lepiej zagra┼éa ekipa Italii, kt├│ry prowadzi┼éa 22:20. Druga kwarta niespodziewanie mia┼éa bardzo podobny przebieg tyle tylko, ┼╝e to tym razem podopieczni Bogdana Onufrowicza byli lepsi i do przerwy Polska remisowa┼éa z W┼éochami 40:40. Po przerwie nikt z ogl─ůdaj─ůcych widz├│w niespodziewa┼é si─Ö, ┼╝e to spotkanie b─Ödzie trzyma─ç do samego ko┼äca w napi─Öciu.┬á
Z pocz─ůtkiem┬á trzeciej kwarty w┼éosi odskoczyli na 12 punkt├│w. Polacy jednak wr├│cili do gry i po 3 kwartach na plusie byli┼Ťmy prowadz─ůc 65:64, ale w ostatecznie zabrak┼éo naszym boiskowego cwaniactwa si┼é i opanowania i decyduj─ůcym momencie dzi─Öki wygranej 4 punktami ostatniej kwarty w┼éosi wygrali 92:89. Mimo to trzeba bardzo pochwali─ç za gr─Ö u naszej ekipie Damiana Jeszke, kt├│ry by┼é najlepszym zawodnikiem spotkania. Zdoby┼é 22 punkty i g┼é├│wnie dzi─Öki niemu uda┼éo si─Ö walczy─ç jak r├│wny z r├│wnym z wy┼╝ej notowanym rywalem. R├│wnie┼╝ niez┼éy mecz w naszej ekipie rozegrali Denis Socha - 14 pkt oraz Marek Walczak i Adam Mazur , kt├│rzy zako┼äczyli rywalizacj─Ö z 12 punktowym dorobkiem. O wyniki zadecydowa┼éa s┼éaba skuteczno┼Ťc rzut├│w za 3 punkty oraz liczba 28 straconych pi┼éek

POLSKA -TURCJA  88 : 98  STATYSTYKI
Polska: Jeszke 24 (6 zb.), Socha 17(3 as.), Walczak 16, Mazur 11, Pruefer 8, Witli┼äski 6, Dzier┼╝ak 3, Krzywdzi┼äski 2, Krawczyk 1(3 as. ), Smo┼éka 0 , Zywert 0 , Szel─ůg 0

Podopieczni Bogdana Onufrowicza po raz drugi musieli uzna─ç wy┼╝szo┼Ť─ç rywala. Tym razem rywalem, kt├│ry pokona┼é Polak├│w byli Turcy. Tylko w pierwszej kwarcie nasi koszykarze toczyli wyr├│wnany b├│j z reprezentacj─ů nad Bosforu. Niestety zn├│w zabrak┼éo szcz─Ö┼Ťcia i Turcy prowadzili po pierwszej kwarcie 22:20. Gdy wydawa┼éo si─Ö, ┼╝e nasi b─Öd─ů gra─ç r├│wnie dobrze w drugiej kwarcie. Niestety tutaj zabrak┼éo nam skuteczno┼Ťci i do┼Ťwiadczenia i w pewnej chwili Turcy wypracowali sobie bezpieczn─ů przewag─Ö i to oni po pierwszej po┼éowie schodzili do szatni z wysokim wynikiem 51: 41. Druga po┼éowa sta┼éa na wysokim poziomie, i by┼éa wyr├│wnana. Niestety mimo wygranej ostatniej kwarty reprezentacja Polski nie zdo┼éa┼éa odrobi─ç straty poniesionej w 2 kwarcie i uleg┼éa 88:99. O przewadze Turcji ┼Ťwiadczy┼éa bardzo dobra skuteczno┼Ť─ç w obronie. Uda┼éo im si─Ö zebra─ç a┼╝ 43 pi┼éki przy 26 zbi├│rkach bia┼éo-czerwonych. R├│wnie┼╝ lepiej wygl─ůda┼éa gra naszych rywali je┼Ťli chodzi o dyspozycj─Ö rzutow─ů. Mam na my┼Ťli ponad 60 procentowej skuteczno┼Ťci rzut├│w osobistych przy zaldwie niewiele ponad 50 % Polak├│w. Najlepiej w naszym zespole spisa┼é si─Ö Damian Jeszke, kt├│ry zdoby┼é 24 punkty i pr├│bowa┼é nawi─ůzywa─ç walk─Ö z wy┼╝ej notowanym rywalem. Pochwali─ç te┼╝ nale┼╝y Denisa Soch─Ö i Marka Walczaka. Miejmy nadziej─Ö, ┼╝e jutro b─Ödzie wynik lepszy.

CASTILLA Y LEÓN -  POLSKA 49 : 82  STATYSTYKI

Polska: Jeszke 16 (11 zb.), Mazur 13, Witli┼äski 10, Pruefer 10 (16 zb.),Walczak 8,┬á Socha 7, Krzywdzi┼äski 7, Smo┼éka 5, Zywert 4, Krawczyk 2 (4 as.),Szel─ůg 0,Dzier┼╝ak 0

Polska od razu rzuci┼éa si─Ö na rywala i ju┼╝ po 5 min. 1 kwarty prowadzi┼éa 15 - 4 , by p├│┼║niej wygra─ç ca┼é─ů kwart─Ö 26 - 5. Drug─ů kwart─Ö Polacy zacz─Öli nienajgorzej, cho─ç dru┼╝yna z Hiszpanii zmniejszy┼éa strat─Ö z 21 na 19 pkt. Pierwsz─ů po┼éow─Ö Polacy wygrali 43 - 26. W drugiej po┼éowie nasza dru┼╝yna przy takim du┼╝ym prowadzeniu gra┼éa na luzie i w konsekwencji wygra┼éa 82 - 49 . W naszym zespole nale┼╝y pochwali─ç naszego lidera Damiana Jeszke kt├│ry rzuci┼é 16 pkt i mia┼é 11 zbi├│rek . ┼Üwietne spotkanie rozegra┼é r├│wnie┼╝ Adam Mazur kt├│ry rzuci┼é 13 pkt. Dobrze spisa┼é si─Ö tak┼╝e nasz m┼éodszy a zarazem najwy┼╝szy gracz Filip Pruefer do swoich 10pkt dorzuci┼é 16 zbi├│rek.

mecz o V miejsce:    POLSKA - CZARNOGÓRA  72 : 76  STATYSTYKI

Polska: Mazur 17 , Witli┼äski 15 (12 zb.), Jeszke 12 , Pruefer 11, Socha 9, Walczak 6, Szel─ůg 2 , Krzywdzi┼äski 0 , Zywert 0 , Krawczyk 0 , Dzier┼╝ak 0 , Smo┼éka 0

Niestety w meczu o 5 miejsce hiszpa┼äskiego turnieju Polska uleg┼éa Czarnog├│rze 72 - 76. Pocz─ůtek meczu nie wskazywa┼é na to ┼╝e Polska przegra ten mecz bo po 5 min. prowadzili┼Ťmy 14 - 6 , by p├│┼║niej wygrac pierwsz─ů kwat─Ö 22- 15 . 2 kwarta w wykonaniu Polak├│w by┼éa s┼éabsza od pierwszej i zako┼äczy┼éa si─Ö wynikiem 43 - 38 dla Polski. W 3 kwarcie Polacy zagrali dobrze w obronie i m─ůdrze w ataku i wygrywali ju┼╝ 60 - 48 i wtedy co┼Ť niedobrego sta┼éo si─Ö w naszym zespole . 4 kwarta w wykonaniu Polak├│w by┼éa fatalna i w konsekwencji Polska przegra┼éa z przeci─Ötn─ů Czarnog├│r─ů 72 - 76 . Na uwag─Ö zas┼éuguje gra naszego skrzyd┼éowego zawodnika WKK Wroc┼éaw Adama Mazura kt├│ry zdoby┼é 17 pkt. , po raz kolejny nie zawiedli nasi wysocy gracze kt├│rzy razem rzucili 40 pkt. i zebrali 25 pi┼éek . Ca┼éy turniej w wykonaniu Polak├│w wypad┼é dobrze choc Polska zaje┼éa 6 miejsce pokaza┼éa ┼╝e potrafi grac w koszyk├│wk─Ö .